Спряжение глагола לְהִיקָּרוֹת (lehiqarott) на иврите

Flag לְהִקָּרוֹת לְהִיקָּרוֹת - נִקְרֶה [ lehiqarott - niq'reh ]

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא נִקְרֶה
niq'reh
אנחנו/אתם/הן נִקְרִים
niq'rim

Жен.

אני/את/היא נִקְרֵית
niq'reytt
אנחנו/אתן/הן נִקְרוֹת
niq'rott

Прошедшее

niq'reyti

Муж.

niq'reyta
niq'rah

Жен.

niq'reytt
niq'r'tah
niq'reynu
niq'reytem
niq'ru
niq'ritenn
niq'ru

Будущее

אני אֶקָּרֶה אִקָּרֶה
eqareh

Муж.

אתה תִּיקָּרֶה תִּקָּרֶה
tiqareh
הוא יִיקָּרֶה יִקָּרֶה
yiqareh

Жен.

את תִּיקָּרִי תִּקָּרִי
tiqari
היא תִּיקָּרֶה תִּקָּרֶה
tiqareh
אנחנו נִיקָּרֶה נִקָּרֶה
niqareh
אתם תִּיקָּרוּ תִּקָּרוּ
tiqaru
הם יִיקָּרוּ יִקָּרוּ
yiqaru
אתן תִּיקָּרֶינָה תִּקָּרוּ
tiqareynah
הן יִיקָּרוּ יִקָּרוּ
yiqaru

Повелительное наклонение

Муж.

אתה הִיקָּרֵה הִקָּרֵה
hiqareh
אתם הִיקָּרוּ הִקָּרוּ
hiqaru

Жен.

את הִיקָּרִי הִקָּרִי
hiqari
אתן הִיקָּרֶינָה הִקָּרֶינָה
hiqareynah