Спряжение глагола לְהִיקָּווֹת (lehiqavott) на иврите

Flag לְהִקָּווֹת לְהִיקָּווֹת - נִקְוֶוה [ lehiqavott - niq'vevh ]

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא נִקְוֶוה נִקְוֶה
niq'vevh
אנחנו/אתם/הן נִקְוִוים נִקְוִים
niq'vivym

Жен.

אני/את/היא נִקְוֵוית נִקְוֵית
niq'vevytt
אנחנו/אתן/הן נִקְווֹת
niq'vott

Прошедшее

אני נִקְוֵויתִי נִקְוִיתִי
niq'vevyti

Муж.

אתה נִקְוֵויתָ נִקְוִיתָ
niq'vevyta
הוא נִקְוָוה נִקְוָה
niq'vavh

Жен.

את נִקְוֵוית נִקְוִית
niq'vevytt
היא נִקְוְותָה נִקְוְתָה
niq'v'vtah
אנחנו נִקְוֵוינוּ נִקְוֵינוּ
niq'vevynu
אתם נִקְוֵויתֶם נִקְוִיתֶם
niq'vevytem
niq'vu
אתן נִקְוִויתֶן נִקְוִיתֶן
niq'vivytenn
niq'vu

Будущее

אני אֶקָּוֶוה אִקָּוֶה
eqavevh

Муж.

אתה תִּיקָּוֶוה תִּקָּוֶה
tiqavevh
הוא יִיקָּוֶוה יִקָּוֶה
yiqavevh

Жен.

את תִּיקָּוִוי תִּקָּוִי
tiqavivy
היא תִּיקָּוֶוה תִּקָּוֶה
tiqavevh
אנחנו נִיקָּוֶוה נִקָּוֶה
niqavevh
אתם תִּיקָּווּ תִּקָּווּ
tiqavu
הם יִיקָּווּ יִקָּווּ
yiqavu
אתן תִּיקָּווּ תִּקָּווּ
tiqavu
הן תִּיקָּוֶוינָה תִּקָּוֶינָה
tiqavevynah

Повелительное наклонение

Муж.

אתה הִיקָּוֵוה הִקָּוֵה
hiqavevh
אתם הִיקָּווּ הִקָּווּ
hiqavu

Жен.

את הִיקָּוִוי הִקָּוִי
hiqavivy
אתן הִיקָּוֶוינָה הִקָּווּ
hiqavevynah