Спряжение глагола לְהִישָּׁאֵר (lehishaer) на иврите

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא נִשְׁאָר
nish'ar
אנחנו/אתם/הן נִשְׁאָרִים
nish'arim

Жен.

אני/את/היא נִשְׁאֶרֶת
nish'erett
אנחנו/אתן/הן נִשְׁאָרוֹת
nish'arott

Прошедшее

nish'ar'ti

Муж.

nish'ar'ta
nish'ar

Жен.

nish'ar'te
nish'arah
nish'ar'nu
nish'ar'tem
nish'aru
nish'ar'tenn
nish'aru

Будущее

אני אֶשָּׁאֵר אִשָּׁאֵר
eshaer

Муж.

אתה תִּישָּׁאֵר תִּשָּׁאֵר
tishaer
הוא יִישָּׁאֵר יִשָּׁאֵר
yishaer

Жен.

את תִּישָּׁאֲרִי תִּשָּׁאֲרִי
tishaari
היא תִּישָּׁאֵר תִּשָּׁאֵר
tishaer
אנחנו נִישָּׁאֵר נִשָּׁאֵר
nishaer
אתם תִּישָּׁאֲרוּ תִּשָּׁאֲרוּ
tishaaru
הם יִישָּׁאֲרוּ יִשָּׁאֲרוּ
yishaaru
אתן תִּישָּׁאֵרְנָה תִּשָּׁאַרְנָה
tishaer'nah
הן יִישָּׁאֲרוּ יִשָּׁאֲרוּ
yishaaru

Повелительное наклонение

Муж.

אתה הִישָּׁאֵר הִשָּׁאֵר
hishaer
אתם הִישָּׁאֲרוּ הִשָּׁאֲרוּ
hishaaru

Жен.

את הִישָּׁאֲרִי הִשָּׁאֲרִי
hishaari
אתן הִישָּׁאֲרוּ הִשָּׁאֲרוּ
hishaaru