Спряжение глагола לְהִתְאַיֵּיד (lehit'ayeyd) на иврите

Flag לְהִתְאַיֵּד לְהִתְאַיֵּיד - מִתְאַיֵּיד [ lehit'ayeyd - mit'ayeyd ]

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא מִתְאַיֵּיד מִתְאַיֵּד
mit'ayeyd
אנחנו/אתם/הן מִתְאַיְּידִים מִתְאַיְּדִים
mit'ayeydim

Жен.

אני/את/היא מִתְאַיֶּידֶת מִתְאַיֶּדֶת
mit'ayeydett
אנחנו/אתן/הן מִתְאַיְּידוֹת מִתְאַיְּדוֹת
mit'ayeydott

Прошедшее

אני הִתְאַיַּידְתִּי הִתְאַיַּדְתִּי
hit'ayayd'ti

Муж.

אתה הִתְאַיַּידְתָּ הִתְאַיַּדְתָּ
hit'ayayd'ta
הוא הִתְאַיֵּיד הִתְאַיֵּד
hit'ayeyd

Жен.

את הִתְאַיַּידְתְּ הִתְאַיַּדְתְּ
hit'ayayd'te
היא הִתְאַיְּידָה הִתְאַיְּדָה
hit'ayeydah
אנחנו הִתְאַיַּידְנוּ הִתְאַיַּדְנוּ
hit'ayayd'nu
אתם הִתְאַיַּידְתֶּם הִתְאַיַּדְתֶּם
hit'ayayd'tem
הם הִתְאַיְּידוּ הִתְאַיְּדוּ
hit'ayeydu
אתן הִתְאַיַּידְתֶּן הִתְאַיַּדְתֶּן
hit'ayayd'tenn
הן הִתְאַיְּידוּ הִתְאַיְּדוּ
hit'ayeydu

Будущее

אני אֶתְאַיֵּיד אֶתְאַיֵּד
et'ayeyd

Муж.

אתה תִּתְאַיֵּיד תִּתְאַיֵּד
tit'ayeyd
הוא יִתְאַיֵּיד יִתְאַיֵּד
yit'ayeyd

Жен.

את תִּתְאַיְּידִי תִּתְאַיְּדִי
tit'ayeydi
היא תִּתְאַיֵּיד תִּתְאַיֵּד
tit'ayeyd
אנחנו נִתְאַיֵּיד נִתְאַיֵּד
nit'ayeyd
אתם תִּתְאַיְּידוּ תִּתְאַיְּדוּ
tit'ayeydu
הם יִתְאַיְּידוּ יִתְאַיְּדוּ
yit'ayeydu
אתן תִּתְאַיְּידוּ תִּתְאַיְּדוּ
tit'ayeydu
הן יִתְאַיְּידוּ יִתְאַיְּדוּ
yit'ayeydu

Повелительное наклонение

Муж.

אתה הִתְאַיֵּיד הִתְאַיֵּד
hit'ayeyd
אתם הִתְאַיְּידוּ הִתְאַיְּדוּ
hit'ayeydu

Жен.

את הִתְאַיְּידִי הִתְאַיְּדִי
hit'ayeydi
אתן הִתְאַיֵּידְנָה הִתְאַיְּדוּ
hit'ayeyd'nah