Спряжение глагола לְהִתְחַיֵּיב (lehit'khayeyv) на иврите

Flag לְהִתְחַיֵּב לְהִתְחַיֵּיב - מִתְחַיֵּיב [ lehit'khayeyv - mit'khayeyv ]

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא מִתְחַיֵּיב מִתְחַיֵּב
mit'khayeyv
אנחנו/אתם/הן מִתְחַיְּיבִים מִתְחַיְּבִים
mit'khayeyvim

Жен.

אני/את/היא מִתְחַיֶּיבֶת מִתְחַיֶּבֶת
mit'khayeyvett
אנחנו/אתן/הן מִתְחַיְּיבוֹת מִתְחַיְּבוֹת
mit'khayeyvott

Прошедшее

אני הִתְחַיַּיבְתִּי הִתְחַיַּבְתִּי
hit'khayayv'ti

Муж.

אתה הִתְחַיַּיבְתָּ הִתְחַיַּבְתָּ
hit'khayayv'ta
הוא הִתְחַיֵּיב הִתְחַיֵּב
hit'khayeyv

Жен.

את הִתְחַיַּיבְתְּ הִתְחַיַּבְתְּ
hit'khayayv'te
היא הִתְחַיְּיבָה הִתְחַיְּבָה
hit'khayeyvah
אנחנו הִתְחַיַּיבְנוּ הִתְחַיַּבְנוּ
hit'khayayv'nu
אתם הִתְחַיַּיבְתֶּם הִתְחַיַּבְתֶּם
hit'khayayv'tem
הם הִתְחַיְּיבוּ הִתְחַיְּבוּ
hit'khayeyvu
אתן הִתְחַיַּיבְתֶּן הִתְחַיַּבְתֶּן
hit'khayayv'tenn
הן הִתְחַיְּיבוּ הִתְחַיְּבוּ
hit'khayeyvu

Будущее

אני אֶתְחַיֵּיב אֶתְחַיֵּב
et'khayeyv

Муж.

אתה תִּתְחַיֵּיב תִּתְחַיֵּב
tit'khayeyv
הוא יִתְחַיֵּיב יִתְחַיֵּב
yit'khayeyv

Жен.

את תִּתְחַיְּיבִי תִּתְחַיְּבִי
tit'khayeyvi
היא תִּתְחַיֵּיב תִּתְחַיֵּב
tit'khayeyv
אנחנו נִתְחַיֵּיב נִתְחַיֵּב
nit'khayeyv
אתם תִּתְחַיְּיבוּ תִּתְחַיְּבוּ
tit'khayeyvu
הם יִתְחַיְּיבוּ יִתְחַיְּבוּ
yit'khayeyvu
אתן תִּתְחַיֵּיבְנָה תִּתְחַיֵּבְנָה
tit'khayeyv'nah
הן יִתְחַיְּיבוּ תִּתְחַיֵּבְנָה
yit'khayeyvu

Повелительное наклонение

Муж.

אתה הִתְחַיֵּיב הִתְחַיֵּב
hit'khayeyv
אתם הִתְחַיְּיבוּ הִתְחַיְּבוּ
hit'khayeyvu

Жен.

את הִתְחַיְּיבִי הִתְחַיְּבִי
hit'khayeyvi
אתן הִתְחַיֵּיבְנָה הִתְחַיְּבוּ
hit'khayeyv'nah