Спряжение глагола לְהִתְיַישֵּׁב (lehit'yayshev) на иврите

Flag לְהִתְיַשֵּׁב לְהִתְיַישֵּׁב - מִתְיַישֵּׁב [ lehit'yayshev - mit'yayshev ]

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא מִתְיַישֵּׁב מִתְיַשֵּׁב
mit'yayshev
אנחנו/אתם/הן מִתְיַישְּׁבִים מִתְיַשְּׁבִים
mit'yayshevim

Жен.

אני/את/היא מִתְיַישֶּׁבֶת מִתְיַשֶּׁבֶת
mit'yayshevett
אנחנו/אתן/הן מִתְיַישְּׁבוֹת מִתְיַשְּׁבוֹת
mit'yayshevott

Прошедшее

אני הִתְיַישַּׁבְתִּי הִתְיַשַּׁבְתִּי
hit'yayshav'ti

Муж.

אתה הִתְיַישַּׁבְתָּ הִתְיַשַּׁבְתָּ
hit'yayshav'ta
הוא הִתְיַישֵּׁב הִתְיַשֵּׁב
hit'yayshev

Жен.

את הִתְיַישַּׁבְתְּ הִתְיַשַּׁבְתְּ
hit'yayshav'te
היא הִתְיַישְּׁבָה הִתְיַשְּׁבָה
hit'yayshevah
אנחנו הִתְיַישַּׁבְנוּ הִתְיַשַּׁבְנוּ
hit'yayshav'nu
אתם הִתְיַישַּׁבְתֶּם הִתְיַשַּׁבְתֶּם
hit'yayshav'tem
הם הִתְיַישְּׁבוּ הִתְיַשְּׁבוּ
hit'yayshevu
אתן הִתְיַישַּׁבְתֶּן הִתְיַשַּׁבְתֶּן
hit'yayshav'tenn
הן הִתְיַישְּׁבוּ הִתְיַשְּׁבוּ
hit'yayshevu

Будущее

אני אֶתְיַישֵּׁב אֶתְיַשֵּׁב
et'yayshev

Муж.

אתה תִּתְיַישֵּׁב תִּתְיַשֵּׁב
tit'yayshev
הוא יִתְיַישֵּׁב יִתְיַשֵּׁב
yit'yayshev

Жен.

את תִּתְיַישְּׁבִי תִּתְיַשְּׁבִי
tit'yayshevi
היא תִּתְיַישֵּׁב תִּתְיַשֵּׁב
tit'yayshev
אנחנו נִתְיַישֵּׁב נִתְיַשֵּׁב
nit'yayshev
אתם תִּתְיַישְּׁבוּ תִּתְיַשְּׁבוּ
tit'yayshevu
הם יִתְיַישְּׁבוּ יִתְיַשְּׁבוּ
yit'yayshevu
אתן תִּתְיַישֵּׁבְנָה תִּתְיַשֵּׁבְנָה
tit'yayshev'nah
הן תִּתְיַישֵּׁבְנָה יִתְיַשְּׁבוּ
tit'yayshev'nah

Повелительное наклонение

Муж.

אתה הִתְיַישֵּׁב הִתְיַשֵּׁב
hit'yayshev
אתם הִתְיַישְּׁבוּ הִתְיַשְּׁבוּ
hit'yayshevu

Жен.

את הִתְיַישְּׁבִי הִתְיַשְּׁבִי
hit'yayshevi
אתן הִתְיַישֵּׁבְנָה הִתְיַשֵּׁבְנָה
hit'yayshev'nah