Спряжение глагола לְהִתְעַקֵּל (lehit'aqel) на иврите

Flag לְהִתְעַקֵּל - מִתְעַקֵּל [ lehit'aqel - mit'aqel ]

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא מִתְעַקֵּל
mit'aqel
אנחנו/אתם/הן מִתְעַקְּלִים
mit'aqelim

Жен.

אני/את/היא מִתְעַקֶּלֶת
mit'aqelett
אנחנו/אתן/הן מִתְעַקְּלוֹת
mit'aqelott

Прошедшее

hit'aqal'ti

Муж.

hit'aqal'ta
hit'aqel

Жен.

hit'aqal'te
hit'aqelah
hit'aqal'nu
hit'aqal'tem
hit'aqelu
hit'aqal'tenn
hit'aqelu

Будущее

et'aqel

Муж.

tit'aqel
yit'aqel

Жен.

tit'aqel
nit'aqel
tit'aqelu
yit'aqelu
tit'aqel'nah
tit'aqel'nah

Повелительное наклонение

Муж.

hit'aqel
hit'aqelu

Жен.

hit'aqeli
hit'aqel'nah