Спряжение глагола לְהַחְתִּים (lehakh'tim) на иврите

Настоящее

Муж.

אני/אתה/הוא מַחְתִּים
makh'tim
אנחנו/אתם/הן מַחְתִּימִים
makh'timim

Жен.

אני/את/היא מַחְתִּימָה
makh'timah
אנחנו/אתן/הן מַחְתִּימוֹת
makh'timott

Прошедшее

hekh'tam'ti

Муж.

hekh'tam'ta
hekh'tim

Жен.

hekh'tam'te
hekh'timah
hekh'tam'nu
hekh'tam'tem
hekh'timu
hekh'tam'tenn
hekh'timu

Будущее

akh'tim

Муж.

takh'tim
yakh'tim

Жен.

takh'timi
takh'tim
אנחנו נַחְתִּים
nakh'tim
takh'timu
yakh'timu
takh'timu
yakh'timu

Повелительное наклонение

Муж.

hakh'tem
hakh'timu

Жен.

hakh'timi
hakh'timu